E-Bülten aboneliği için
E-Posta adresinizi kaydedin

Dr.Joe Dispenza

 

 

 Dr.Joe Dizpenza Kimdir ?

 

 

Dr. Joe Dispenza, ilk kez, ödül kazanan What the Bleep We Know? filmiyle kamuoyunun gözüne çarpmıştır. Gösterime 2004 yılında giren bu filmden sonra çalışmaları birkaç temel alanda ilerlemiş, derinleşmiş ve girift bir hal almaya başlamıştır. Bu alanlar  nörobilimin ve kuantum fiziğinin son bulguları, sadece hastalıkların iyileştirilmesiyle değil; aynı zamanda bu bilgilerin daha mutlu ve tatminkar bir yaşam için nasıl kullanılabileceğine olan tutku dolu keşiflerle ilgilidir. Dr. Joe’yu sürükleyen bu tutkusu, her birimizin büyük bir potansiyele ve sınırsız yeteneklere sahip olduğuna olan büyük inancıyla oluşmuştur.
Bir eğitimci ve konuşmacı olan Dr. Joe altı kıtada 26’dan fazla ülkede konuşmalar yapmaya davet edilmiş, kendi markası altında binlerce kişiye eğitimler vermiştir. Kolay anlaşılan, teşvik edici, tutkulu bir tarzda insanlara yaşamlarında kalıcı değişiklikler yapabilmeleri için beyinlerindeki ağları yeniden nasıl oluşturabileceklerini ve bedenlerini nasıl şartlandırabileceklerini öğretmektedir. O çeşitli online kurslar ve telesınıfların yanı sıra, bireysel olarak da üç günlük ve beş günlük ileri atölye çalışmalarıyla dünyanın her yerinde eğitimler vermektedir.
Bir araştırmacı olarak, Dr. Joe kendiliğinden yaşanan iyileşmelerin ardındaki bilimsel olguları ve insanların kendilerini kronik hatta ölümcül hastalıklardan ve rahatsızlıklardan nasıl kurtarıp iyileştirdiklerini incelemektedir. O son dönemde diğer bilim adamlarıyla da birlikte çalışarak kendisinin ileri atölye çalışmalarındaki meditasyonların etkilerini yoğun bir araştırma sürecine tabi tutmuştur. O ve takımı, beyin haritalaması için ensefalogramlar (EEG) ve bireysel enerji testleri için bir gaz boşaltımı görselleştirmesi cihazı (GVD), Kalp ve Kalp Matematiği ekranları ve bir GDV Sputnik sensörü ile atölye çalışmaları öncesi, esnası ve sonrası enerji ölçümleri dahil çeşitli ölçümler ve analizler yapmaktadırlar. Yakında, araştırmalarına epigenetik testleri de dahil etmeyi planlamaktadır.
Bir yazar olarak, Dr. Joe, Evolve Your Brain: The Science of Changing Your Mind’ı  sonra da Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak: "Zihninizi Yenileyip Yeni Bir Zihin Yaratmanın Yolları" kitaplarını yazmıştır. Bu kitapların ikisi de değişimin nörobilimi ve epigenetik konularını detaylandırmaktadır. 
Dr. Joe kayropraktik doktoru diplomasını Life Üniversitesinden yaşam boyu onur derecesiyle almıştır. Lisansüstü eğitimi nöroloji, nörobilim, beyin işlevleri ve kimyası, hücresel biyoloji, hafıza oluşumu, yaşlanma ve uzun yaşam konularını kapsamıştır. Ders vermediği ve yazmadığı zamanlarda, Dr. Joe Washington, Olympia yakınlarındaki kayropraktik kliniğinde hastalarını görmektedir.

 

www.drjoedispenza.com


Dr.Joe Dispenza - Kitapları

 
Mustafa Kartal
 
Meryem Ebru Sezen
 
Sezaver Seçki
 
Ayşe Nilgün Arıt
 
Tarkan Küçükaksu
 
Stanislav Grof
 
Fred Alan Wolf
 
Michael Harner
 
Sandie Gustus
 
Ralph Metzner
 
Noa Zanolli Davenport-Gail Pursell Elliott-Ruth Distler Schwartz
 
Serra Şentekin
 
Özden Aykaç
 
Figen Anılanmert
 
Burcu Özer Katmer
 
Levent Büyükakar
 
Çağla Açıkgöz
 
Songül İdiguk
 
Hilary Hart
 
Hümeyra Gürel Tümay
 
Murat Aysan
 
H.Handan Öztürk
 
Dr.Joe Dispenza
 
Abidin Sönmez
 
Eda Alışkan
 
Charlie Morley
 
İlbilge Genç
 
Defne Duygu
 
Deniz Su Tiffany
 
Ravza Yavushuwa Veli
 
Özgür Deniz
 
Gülcan Nakipoğlu
 
Engin Kavak
 
Sibel Yılmaz
 
Amit Goswami
 
Hailse Baydar Büyükata
 
Arzu Yüksel
 
Abdullah Canıtez
 
Gülay Şahin
 
İrem Tunçman Şıkman
 
Deniz Üstündağ
 
Sibel Bilgin
 
Mehmet Sevgili
 
Mehmet Fatih Hanoğlu
 
Fehmi Gerçeker
 
Aysu İnsel
 
Emine Demir
Ray Yayıncılık
Yalı Mah. Yalı Apt. B Blok No: 10/2 Sureyya plajı Sahilyolu Maltepe - Kadıköy / İSTANBUL
Tel: 0216 352 21 60 | GSM: 0541 201 94 77 | E-mail: info@rayyayin.com